Rimini

Město Rimini je již po dlouhé roky velmi oblíbeným místem k strávení dovolené. Rimini patří mezi největší evropská přímořská města a má tak mnoho co nabídnout. Již v polovině 19. století sem byli lákáni návštěvníci do lázeňského střediska vybudovaného přímo na pláži.

Rimini leží ve stejnojmenné provincii v severní části východní Itálie poblíž města San Marino u Jaderského moře. Jako všechna oblíbená turistická letoviska i Rimini nabízí svým návštěvníkům krásnou okolní krajinu, netypickou kuchyni a četné historické památky.

Historie Rimini

Ve 3. století př. n. l. žili na území města Rimini Etruskové, kteří zde založili město s názvem Ariminum. Nejstarší obyvatelé tohoto území však pochází ještě z pravěku. Město Ariminum (později Rimini) bylo velmi důležité kvůli propojení střední a severní části země, které bylo zajištěné silnicemi via Emilia a via Flaminia. I při nástupu křesťanství bylo město Rimini velmi významné. Již na počátku druhé poloviny 4. století našeho letopočtu se zde objevují zmínky o budování prvních křesťanských kostelů.

Ve středověkých časech obývala území okolo přístavního města Rimini rodina Malatesta. V okolí města se dodnes zachovaly některé hrady dříve patřící právě této rodině. Do města při svém tažení zavítal také Caesar, který přišel od řeky Rubikonu. V 16. století však připadlo město papeži, který ve městě nechával pořádat významné církevní slavnosti. Dále se tu konaly trhy a turnaje.

Ke konci 18. století se však město připletlo do tažení vojevůdce Napoleona. Město v tomto období trýznilo zemětřesení, záplavy, mor i nájezdy pirátů. Rimini se stalo chudou oblastí, kde byl téměř jedinou možnou obživou lov ryb.

V polovině 19. století zde na několik let platila nezávislá ústava pod záštitou revolucionáře Ribbottiho. Při sjednocování Itálie se však i město Rimini připojilo k Italskému království. V této době zde byly také vybudovány obrovské lázně s názvem Kursaal, které do města přivedly návštěvníky i lázeňskou tradici. V následujícím období probíhal rychlí rozvoj města díky financím získaných z turismu. Městu se také začalo říkat „Město vil“, neboť si zde spoustu bohatých obyvatel začalo stavět honosné vily, které se staly téměř symbolem města.

Během první světové války bylo město mnohokrát odstřelováno rakousko-uherským námořnictvem. Totéž probíhalo za druhé světové války prostřednictvím letectva. Po skončení druhé světové války bylo město obnoveno.

Památky a turistické atrakce

Mezi největší turistické atrakce patří v Rimini čistá mořská voda a nádherné pláže, kde se mohou návštěvníci koupat, nebo sportovat. Dále zde stojí za návštěvu například náměstí Tří mučedníků (neboli Piazza Tre Martiri), kde se dá zakoupit zboží mnoha známých italských značek. Název byl náměstí přidělen na památku obětem války.

Oblouk z bílého mramoru s názvem Arco d´Augusto, byl součástí důležité obchodní cesty, která přes Rimini v minulosti vedla. Oblouk, který  byl vybudován ve 30 letech př. n. l., je nejvýznamnější památkou města Rimini. Další památkou z antiky je arkádový Tiberiův most (neboli Ponte di Tiberio), který se nese nad vodním kanálem protékajícím městem. Náměstí Piazza Cavour je centrem historické části města. Mimo jiné zde leží Pallazzo dell´Arengo z počátku 13. století, kašna Fontana della Pigna či socha papeže Pavla V. z počátku 17. století.

Za povšimnutí jistě také stojí vojenské opevnění Castel Sismondo z první poloviny 15. století, které leží poblíž náměstí Piazza Malatesta.

Okolí města

V okolí města se nachází mnoho obranných pevností (např. pevnost Montegrifido). Návštěvníci mohou zajet i do 50 km vzdálená Ravenny.

Náhodné fotky z cest po Itálii

Manarola_Itálie_3
Koloseum_5
Itálie_11
Koloseum_4